آنتی فتنه

تقدیم به سلاله‌ی پاک فاطمة‌الزهرا(سلام الله علیها)؛ امام خامنه‌ای

آنتی فتنه

تقدیم به سلاله‌ی پاک فاطمة‌الزهرا(سلام الله علیها)؛ امام خامنه‌ای

حدود ١2 روز هست که از ماه رمضان میگذرد...

هوا گرم و طاقت فرساست... و اما ظاهرا عده ای خوابیدن را برای خودشان بهتر از بیداری می دانند.

روی صحبتم با آقایان مسئولی است که مثلا مامور برقراری نظم و امنیت در کشور هستند. سازمان خاصی را نمی گویم، هر سازمانی که به نحوی مسؤول است باید از خواب بیدار شود. معلوم نیست کی این روند رو به جلوی توهین  به آمران به معروف و ناهیان از منکر می خواهد گرفته شود. وقتی به کسی که به راحتی بطری آب را در روز به دست می گیرد و می خورد با زبان نرم تذکر می دهیم که "ماه رمضان است، لطفا بطری آبتان را در کیفتان بگذارید و یا اینکه حجابتان را رعایت کنید، به راحتی مورد توهین قرار می گیریم و حتی طرف ما را تهدید می کند که جرأت داری صبر کن یا اینکه می گویند: "می خواهم ببینم چه غلطی می خواهید بکنید!"

آقایان مسؤول نمی دانم فرمایشات حضرت آقا را در باب امر به معروف و نهی از منکر خوانده اید یا نه. اگر نخوانده اید خواهشاً حداقل یکبار به کتاب "واجب فراموش شده" یک نگاهی بیندازید. آب خوردن یک لاابالی در طی روز من را از لحاظ تشنگی اذیت نمی کند. چیزی که مرا رنج می دهد این است که عده ای معلوم الحال به راحتی و در کمال امنیت و آرامش حرمت ماه رمضان و مؤمنین را می شکنند و قوانین نظام را به راحتی زیر پا می گذارند.

آن چیزی که رنجم می دهد، لگد کردن خون هزارن شهید بزرگواری است که برای احیای اسلام با طاغوتیان زمان جنگیدند...

حتی از توهین آنها به خودم هم ناراحت نمی شوم. وقتی به پیامبر اسلام اهانت می کردند و شکمبه ی گوسفند بر  روی سر مبارکش می ریختند و حتی با سنگ دندان رسول خدا را می شکستند، دیگر این توهین ها برای من آزار دهنده نیست ولی حرمت شکنی چه در این ماه و چه در طول سال برایم قابل قبول نیست. حرمت خون شهدا را می گویم که برای حفظ اسلام و انقلاب جانشان را دادند. 

حضرات مسوؤلین! تا کی باید شاهد باشیم که در نظام اسلامی بخاطر امر به معروف و نهی از منکر یک روحانی او را با چاقو بزنند و همه نظاره گر باشند. تا کی باید ببینیم و بشنویم و خون جگر بخوریم که بخاطر امر به معروف کردن خانمی در میدان پونک تهران، چادر از سر او بکشند و حتی او را بزنند؟! تا کی باید ببینیم که نهایتاً، آمران به معروف و ناهیان از منکر به عنوان مقصر شناخته می شوند و حرمت شکنان و گستاخان در کمال آرامش و اطمینان به بی حیایی های خود ادامه می دهند. باورم این است که جز کوتاهی و مسامحه گری مسئولین باعث بوجود آمدن این وضعیت اسف بار نشده است.

برای نبستن کمربند ایمنی و سرعت غیر مجاز و صحبت با تلفن همراه و ... مجازات و جریمه های آنچنانی وضع می کنیم ولی برای برخورد با حرمت شکنان و کسانی که علناً و عملاً پرچم مبارزه با اسلام و مقدسات به دست گرفته اند، برخوردی صورت نمی گیرد. نمی دانم شاید از نظر عده ای ما متهم به تحجر هستیم! شاید حمل سگ در خودرو امری طبیعی و عرف است! شاید برداشتن روسری ها در خودروهای شخصی و حتی بعضاً عمومی حق قانونی عده ای خاص است و احتمالا عین دموکراسی است! و شاید این ما و قوانین نظام اسلامی هستیم که باید به راه آنان بیاییم نه اینکه عده ی معلوم الحال به قوانین نظام بیایند!

در آخر، اگر بخواهیم این مشکل را ریشه یابی کنیم، باید گزینش نیروی انسانی در سازمان های مامور و همچنین نقص شدید در وضع قوانین حمایت از اسلام خواهان و آمران به معروف و ناهیان از منکر را جستجو کنیم. 


منتشر شده در: سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

۹۲/۰۴/۲۹
محمد

نظرات  (۱۵)

  سلام
با مطالبی با عنوان :برادران بد حجاب و خواهران خوش حجاب بروز هستم !
http://farhangeparvaz.blog.ir/1392/04/28/baradarnbadhejab2312312
فرهنگ پرواز
باید همرو اعدام کنید, خلاص
پاسخ:
نگاه اسلام نگاه عمیق و دقیقی است. هر حکمی که داده است بر اساس یک سری اصول هست. این جمله ی شما نه علمی است، نه عقلی، نه منطقی نه ... فقط معاندانه و بچه گانه است .

با احترام
مشکل از اونجایی شروع شد که هی گفتیم حضرات مسئولین
مردم باید بخواهند، وفتی مردم نمی خواهند چه باید بکنیم
پاسخ:
حرف شما صحیح است. من منظورم این نیست که مسئولین باید امر به معروف و نهی از منکر کنند و نه مردم. بلکه نظرم اینه که این حرکت یه قیام کاملا مردمی باید باشد و مسئولین باید حمایت کنند.

یا علی
از معدود کسانی هستید که مشکل رو خوب شناسایی کردید:
"گزینش نیرو انسانی"
ta kei bebinim ke shoma dinetan v mazhabetan ra dar holghoom mardom mikonid???????
پاسخ:
خانم یا آقای محترم
دین اسلام اجباری نیست. ما چنین کاری نمی کنیم. مشکل در سطح نگاه و تحلیل شماست که این چنین فکر می کنید. من شخصا از کسانی که عقایدی مخالف عقاید من دارند حتی بارها دفاع هم کرده ام. شما می توانید هر طور که می خواهید فکر کنید، بیاندیشید . می توانید به خدا، حضرات معصومین(علیهم السلام)، ولایت فقیه و ... هیچ اعتقادی نداشته باشید و از نظر من شما آزادید که بخواهید به هر چه یا هر کسی که فکر می کنید درست است باور داشته باشید، اما اجازه ندارید که هر طور دلتان خواست رفتار کنید و هر چه دلتان خواست در محافل عمومی به هر کسی بگویید.
تا آنجا که بحث آزادی اندیشه و حتی آزادی بیان(البته محترمانه) هست قطعا بدانید من مدافع شما هستم. ولی نه اینکه شما رو قبول داشته باشم، بلکه به حکم قرآن و آهل بیت از شما دفاع می کنم. ولی جاییکه شما بخواهید علم مخالفت را با افعال ناشایست و خلاف قانون به دست بگیری اولین کسی که در مقابلتان می ایستد خود من هستم، انشاالله...

یا علی
سلام
لطفا به ما هم سر بزنید
راجع به واجب فراموش شده
۰۱ مرداد ۹۲ ، ۱۵:۵۷ خادم الشهدا
سلام
از ماست که برماست اگه همیشه اینطوری و همه روزه امر به معروف می مردیم اینطور نمی شد حتی مسئولین را
احسنت
به نظرم ما بیشتر از مسئولان شاید باعث به وجود آمدن چنین وضعی هستیم! وقتی که سال ۸۴ دولت احمدی نژاد سر کار آمد ما فکر کردیم که خوب دیگر کار تمام است، دولتی سر کار آمده که دغدغه اسلام دارد و ما بشینیم کنار و دولت خودش کار را درست میکند! اما احمدی نژاد ترمز دست را خواباند و از دنده خلاص کرد و شد این وضعیتی که الان شده! بنابراین این ماییم که با رخوت و سستیمان باعث به وجود آمدن این وضعیتم!
امر به معروف می کنید و نهی از منکر می نمایید و گر نه بدترین شما بر شما حاکم می شود، سپس دعا میکنید و مستجاب نمیشود!

سلام

این روزها برخی تحلیل هایی که از سوی حزب اللهی ها پیرامون انتخابات اخیر ارائه می شود مبتنی بر پیش فرض ( و حتی نتیجه ) معیشتی بودن آرای مردم است. این در حالی است که رهبر انقلاب در ایام پس از انتخابات سال 84 و در شرایطی کاملا برعکس سخنانی را بیان فرمودند که  پاسخی است به این نوع نگاهها.

"پاسخ رهبر انقلاب به سخنان این روز های خودمان" را در ادرس زیر بخوانید.

http://yaasekabud.blogfa.com/post-82.aspx

یا علی  

۰۲ مرداد ۹۲ ، ۱۳:۱۵ مرکز اسناد انقلاب اسلامی
با سلام مطلب شما در بخش وبلاگستان سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی درج شده است
"تا کی باید ببینیم و بشنویم و خون جگر بخوریم که بخاطر امر به معروف کردن خانمی در میدان پونک تهران، چادر از سر او بکشند و حتی او را بزنند؟!"این خانم محجبه به چه حقی به خودشون اجازه میدن، حقوق شهروندی دیگران و نادیده بگیرن.  ایشون مگر مأمور گشت نهی از منکر هستند که به خودشون اجازه دادن توی کار دیگران دخالت کنند.  پس فردا، یه آقا پسر که مزاحم نوامیس مردم شده، میگه میخواستم بهش تذکر بدم که خواهرم حجابت رو رعایت کن. دیگه میشه قانون جنگل. چند روزه قبل از اون هم یک خانم محجبه دیگه، عیناً این عمل رو تکرار کرده بودن.  بله چند نفر مزاحم نوامیس مردم  شدن، بله اونجا واجب دخالت کنیم، ولی طرف روسریش عقب رفته، به ما چه ربطی داره.  مردم از گشت ارشاد که مأمورینش، افراد تعلیم دیده  هستند، شاکی هستند، بعد چطوری یه فرد عادی به خودش اجازه میده، مثل یک مأمور قانون، قانون رو بگیره تو دست خودش، بره مزاحم نوامیس مردم بشه که چرا روسریت عقبه یا رفته کنار.  این خانم فوقش میتونست زنگ بزنه به مراجع قانونی، نه اینکه خودش مزاحمت ایجاد کنه برای دیگران.این واقعاً کار زشتیه.  اگر اینطور باشه،  روزانه همه به خودشون حق میدن، جلوی دیگران رو بگیرن، بهشون امر و نهی کنند که چرا لباست یا مدل موهات مناسب نیست. کار این خانم، خیلی کار زشتی بود،  و به نظر من اون خانم بد حجاب باید این حق رو داشته باشه که از ایشون شکایت بکنه.  البته من ته دلم از این خواهر محجبه اصلاً دلگیر نیستم، از اون شخص یا اشخاصی که میدونن این کارها غلطه، ولی از سادگی بعضیا استفاده میکنن، و تشویقشون میکنن که این کارها رو انجام بدهند.
دکتر احمدی نژاد هم بارها و بارها تکرار کردن،  که این روشهای پلیسی مردم رو از اسلام دور میکنه، نفاق و دو دستگی میاره،  اما یه عده فقط نفعشون تو این هست که به صورت مقطعی یه عده از مردم رو تشویق بکنن، بندازن به جون یه عده دیگه، ایجاد ناامنی بکنن، که بعدش دولت فعلی یا دولت آتی به خواستهاشون تن در بده. 

پاسخ:
اون خانم محترم(آمر به معروف) با حقی که اسلام و دستور اهل بیت داده اند به خودشون اجازه دادند به اون خانمی که حقوق شهروندی رو نادیده گرفتند تذکر بدهند. اون آقا پسری هم که مزاحم نوامیس میشه سر و وضع مناسبی نداره و اهل فن می تونن تشخیص بدند که هدف تذکر بوده یا مزاحمت.
کاربر محترم! این خانم هم باید تذکر لسانی می داد هم باید زنگ می زد مراجع قانونی. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ی همگانی هست. من نمی دونم شما عقایدتون رو از چه کسی و از کجا می گیرید و برام مهم نیست که بدونم. مراجع قانونی همه تحت امر ولی فقیه هستند. ولی فقیه هم بارها فرموده اند که باید تذکر داد. تذکر لسانی. و البته ایشان فرموده اند برخورد فیزیکی کار دستگاه حکومت است و مردم باید تذکر لسانی بدهند. این هم از عالی ترین مرجع قانونی. از نظر من کار خانم آمر به معروف کاری پسندیده و اسلامی بود و کار خانم بدحجاب بسیار زشت و زننده.

پاسخ شما کاملا بدیهی و روشنه ... 
خوب کرد باید بدتر سرش میاورد زنیکه فضول بتوچه آخه!
پاسخ:
شک نکنید که تا ما زنده ایم نمی گذاریم هرزه های شهر هر غلطی خواستند بکنند. قطعا خونخواهی می کنیم و اون زن بد حجاب رو به سزای اعمال ننگینش می رسونیم...

ما تابع امر خداییم نه هر کسی

با سلام،

من تعجب می‌کنم که شما میگوئید ما میتوانیم به خدا، ائمه، ... اعتقاد نداشته باشیم ولی‌ بعد میگوئید اعمال ناشایست و خلاف قانون اجازه نداریم انجام دهیم. جملاتی بسیار گنگ و بدون مفهوم. ناشایست یعنی‌ چه؟ چه کسی‌ ناشایست را تعریف می‌کند؟ مطمئناً اعتقادات شما. چون به نظر من امر به معروف و نهی از منکر مخصوصا به شیوه اسلامی آن کاملا ناشایست است ولی‌ چه کسی‌ است که به صدای ما گوش دهد. قانون؟ قانون را چه کسی‌ وضع کرده است؟ کجا بودند آن افرادی که نمایندهٔ طرز تفکر من هستند در زمان وضع قانون؟ در مجلس قانون گذاری یا پشت میله‌های زندان؟ شما تعریف قانون، عمل شایست و همه چیز دیگر را انحصاری کرده‌اید بعد به من میگوئید هر جور که دوست داری فکر کن، من مدافع تو هستم؟ کمدی تناقصات است این! این عین ظلم است. ظالم هم طبیعتا هیچوقت قبول ندارد که در حال ظلم کردن است. یک نگاه بیطرفانه و معقول به جامعه ایران ظالم واقعی‌ را بسیار روشن در معرض عموم قرار میدهد.

پاسخ:

       سلام علیکم

اولا عرض کنم که اصلا تعجب نکنید. حرف من خلاف تصور شما کاملا واضح و صریحه..

مشخصه که من دارم تو چهارچوب قوانین نظام اسلامی حرف می زنم. طبیعی است که اینجا(ایران) قوانین نظام اسلامی مبنای تحلیل هاست. ‍‍‍پس رفتارهای ناشایست یعنی رفتارهایی که در تضاد با فرهنگ و قوانین نظام اسلامی است. تا اینجا هم که کاملا واضحه .

ولی حرف اصلی در رابطه با گنگ و بدون مفهوم بودن در رابطه با این جمله ی شماست: "... چون به نظر من امر به معروف و نهی از منکر مخصوصا به شیوه اسلامی آن کاملا ناشایست است..."

برادر عزیز!‌‌‌‌‌ خودتان متوجه شدید چه جمله ی خنده داری نوشتید؟ میشه به من بگید جز اسلام  کدام دین و فرهنگ است که در آن امر به معروف و نهی از منکر توصیه و واجب شمرده شده ؟!

برایتان مثالی می زنم ...

فرض کنید شما مدل برخورد ماموران راهور و قوانین راهنمایی و رانندگی در کشوری را نمی ‍پسندید. اما دارید در آن کشور زندگی می کنید. و طبیعتا باید علیرغم میل باطنی تون قوانین را رعایت کنید که اگر این کار را انجام ندهید علاوه بر اینکه توسط ماموران جریمه می شوید نظم عمومی شهر را هم از بین می برید. شما نمی توانید بگویید که من چون از ماموران و قوانین حاکم بر سیستم حمل ونقل فلان کشور خوشم نمی آید پ‍س هر کاری مجازم انجام دهم یا اینکه بگویید کجا بودند همفکران من در زمانی که داشتند قانون راهنمایی و رانندگی را وضع می کردند!!! 

ببخشید برادر! به نظرتون میشه برای سلیقه ی همه قانون بنویسند یا حتی اگر بشود - که البته نمی شود- بر اساس سلایق تمامی افراد جامعه قانون وضع بشه می دونید در شهر یا کشور یا ... چه اتفاقاتی که نمی افتد؟!

 

نتیجه گیری:

1-کمدی تناقضات در حرف های شماست نه بنده

2- اینکه شما خودتان می برید و می دوزید و ظالم معرفی می کنید کمی تا اندکی خنده دار است. بر  اساس کدام سنت یا آیین چنین استنباطی کردید؟

3- حالا اینکه شما با IP آمریکا کامنت می ذارید من نمی دونم واقعا آنجا هستید یا نه! به هر حال باز هم می گویم شما مختارید هر گونه که می خواهید فکر کنید و بیاندیشید و من همچنان حامی شما در طرز تفکرتان هستم ولی اجازه ندارید هر گونه که می خواهید در جامعه عمل کنید. با استناد به همان استدلالی که اثبات کرد شما باید تابع قوانین راهنمایی و رانندگی آن کشوری باشید که در آنجا زندگی می کنید و نمی توانید فقط به میل خودتان و به هر طریقی که خواستید رانندگی کنید...

 

و آخر اینکه چون دوباره امروز (92/5/17) مراجعه کردید به وبلاگ من و به قسمت کامنت های این پست آمدید برایتان جواب نوشتم. چون ابتدا فکر می کردم که به طور گذری آمدید رجانیوز و وارد اینجا شدید و رفتید و برگشتی در کار نیست. ولی چون دوباره آمدید این جواب با احترام تقدیم شما

یا علی ...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی